3 отзыва
"МедЭксперт" консалтинговая компания
+380 показать номер
+380 показать номер
+380 показать номер

Как выбрать кислородный концентратор. Советы экспертов

Как выбрать кислородный концентратор. Советы экспертов

 Спробуємо розібратися в тому, що необхідно знати для того, що б зробити правильний вибір при покупці кисневого концентратору, котрий вам прослужить багато років. На початку необхідно чітко визначити які параметри обов'язково Вам необхідні, як часто і з якою метою буде використовуватися концентратор, т.к існує безліч обладнання з додатковими опціями які Ви не будете використовувати і не має сенс переплачувати за них.


Основні моменти на які необхідно звернути увагу при виборі кисневого концентратора:

 

  • Продуктивність кисневий концентратор

Продуктивність - кількість кисню в% виробляється концентратором при різних режимах роботи. Продуктивність кисневого концентратора залежить від величини потоку киснево-повітряної суміші на виході т.к саме за допомогою потоку задається певна концентрація кисню, зазвичай в межах 75% - 95%.

Примітка: концентрація кисню менше 60% є недостатньою для проведення кисневої терапії.

Кисневі концентратори бувають малої (до 5 л / хв), середньої (від 5 до 10 л / хв) і великий (понад 10 л / хв) продуктивності. Концентратори малої продуктивності призначені для використання в домашніх умовах в профілактичних цілях. Концентратори середньої продуктивності використовуються в медичних установах і в домашніх умовах при різних патологіях дихальної системи. Концентратори великої продуктивності призначені для медичних установ як автономні джерела кисню при підключенні до наркозно-дихальної апаратури та апаратів штучної вентиляції легенів. Також варто відзначити, що при роботі на максимальній продуктивності концентрація кисню на виході падає. Наприклад, якщо кисневий концентратор працює на максимальний потік і концентрація на виході менше 60% то краще не купувати такий апарат.

  Деякі виробники оснащують свої концентратори ЖК дисплеєм. На нього виводиться вся необхідна інформація по роботі приладу (потік, концентрація, годинник напрацювання, тривоги), яка допомагає користувачеві правильно налаштовувати і використовувати кисневий концентратор.
При покупці обов'язково поцікавтеся у продавця наявністю в сервісному центрі апаратури за допомогою якої можна перевірити концентрацію кисню на виході концентратора, це може стати в нагоді в майбутньому.

 

  • Габарити і вага

Даний параметр більше актуальний, якщо кисневий концентратор купується для дому. Естетичний вигляд і розмір кожен вибирає для себе сам. На що потрібно звернути увагу, так це на можливість установки концентратора в потрібному для нього місці. Якщо ви вибрали місце необхідно врахувати наступне:

Відстань від концентратора до будь-яких стін, фіранок і інших великих об'єктів, повинно бути не менше 30 см.
Повинен бути забезпечений вільний доступ повітря до вхідний отвір апарату.
Зазвичай концентратори мають повітряне охолодження, тому не слід розміщувати їх близько нагрівачів, щоб не допустити перегрівання.
Наявність роликів для легкого переміщення і спеціальних ручок для перенесення також важливий фактор при виборі тому якщо кисневий концентратор використовується в домашніх умовах то може виникнути необхідність щоденного діставання / переміщення апарату, особливо в квартирах з невеликою площею.

  • Рівень Шуму

Рівень шуму в першу чергу залежить від потужності концентратора. Зазвичай, чим потужніший концентратор, тим вище рівень шуму. Як правило, якісні концентратори мають спеціальні конструктивні рішення для зменшення шуму і вібрації, а так само відмінну шумоізоляцію. Рівень шуму в них рідко перевищує 35 дБ, що порівнянно з шелестом листя при невеликому вітрі. Досить часто кисневий концентратор розміщується безпосередньо біля користувача, тому дуже галасливі апарати можуть доставляти дискомфорт, особливо якщо вони використовуються в нічний час або в сім'ї де є маленькі діти. При покупці бажано включити і послухати як працює апарат на різних режимах.
 

  • Ресурс роботи

Так як концентратор купується на тривалий час і передбачається його щоденне використання, то ресурс повинен бути відповідним. Ресурс роботи обладнання визначається загальною кількістю годин безперервної роботи до першого профілактичного технічного обслуговування (заміни будь-яких частин або агрегатів). Оптимальним є ресурс 25 000 - 30 000 годин роботи або приблизно 5 років роботи.
 

  • Виробник

На українському ринку можна знайти концентратори вироблені в різних країнах Європейського союзу, США, Китаї, Росії і т.п. Краще віддати перевагу великої компанії з достатнім досвідом у розробці та впровадженні нових технологій, яка давно на ринку і має офіційне представництво в Вашій країні. Гарантія Солідні фірми підтримують гарантію і сервісне обслуговування своїх виробів протягом усього терміну служби. На прилади даного класу гарантія повинна складати близько 5 років. Не зайвим буде поцікавитися наявністю представництва або авторизованого дистриб'ютора у Вашій країні. Дуже важлива наявність сервісного центру з гарантійного та післягарантійного обслуговування обладнання і наявність витратних матеріалів у фірми продавця. Краще цю інформацію перевірити за телефонами вказаними в інструкції або на офіційному сайті виробника. При покупці краще зателефонувати і уточнити умови гарантійного обслуговування. У разі купівлі концентратора доставленого в Україну контрабандним шляхом Вам може бути відмовлено в гарантійному і післягарантійному обслуговуванні.

  Також не варто купувати б / у концентратор, так як Ви ніколи не дізнаєтеся як довго і як їм користувалися, змінювалися чи вчасно фільтри і виконувалося чи коли небудь технічне обслуговування. Найгірше, що може бути, це не відповідність заявлених виробником технічних параметрів концентратора (недостатнє вироблення кисню, гучність, режими роботи і т.д.). Якщо концентратором користувався хвора людина без бактеріального фільтра, тоді є всі шанси заразитися.

Звертайтеся до наших експертів по номерам сайтів, вони вам з радістью допоможуть зробити правильний вибір!
  • Безпека

Відповідність продукції європейським стандартам якості і наявність сертифікатів РЄ, TUV, ISO і ін. Є доброю ознакою якості. Кисневий концентратор є високотехнологічним медичним приладом тому він повинен бути зареєстрований в Україні як медичний прилад і мати відповідне свідоцтво, яке дозволяє його застосування в медичній практиці. Уточніть у продавця наявність сертифікатів відповідності та свідоцтва про реєстрацію в Україні. Таке свідоцтво зазвичай є у авторизованого представника виробника. Перед видачею свідоцтва апарати тестують на відповідність міжнародним стандартам, на безпеку, ефективність, відповідність своєму медичному призначенню.

  Інформацію про зареєстровані (дозволених для використання в медичній практиці) приладах і лікарські засоби можна подивитися на офіційному сайті Державної служби України з лікарських засобів в розділі «Державні реєстри» → "Державний реєстр медичної техніки та виробів медичного призначення". Пошук можна задати за назвою приладу або за назвою компанії-виробника. http://diklz.gov.ua/ Не рідкісні випадки коли на ринку зустрічаються кисневі концентратори призначені для промислового використання, але позиціонуються продавцем як медичні.

   Якщо дані документи відсутні, то швидше за все перед вами «сірий» концентратор, який був завезений в Україну нелегальним шляхом і не відповідає заявленій про нього інформації. Такий апарат Ви купуєте на свій страх і ризик. Детальніше про те як відрізнити оригінальний концентратор ви можете прочитати в розділі Статті - Як відрізнити оригінальний концентратор.

  • Комплектація

Комплектація повинна дозволяти використовувати концентратор відразу після придбання без необхідності докуповувати якісь аксесуари. У комплекті обов'язково повинен бути присутнім зволожувач повітря, так як кисень при тривалому використанні пересушує слизові оболонки рота і дихальних шляхів. Краще, що б в комплекті були назальні канюлі, змінні фільтри і запасний кисневий шланг.